Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (127 komentářů)

Tereza, (28. 10. 2014 13:29) Reagovat
Přibližně asi 3 roky trpím na chronickou rýmu. A s tím jsem měla často spojené také záněty dutin. Bylo to vždy strašně nepříjemné a nedávno to zašlo tak daleko, že jsem si řekla dost a začala hledat nějakou alternativu, která by mi pomohla. Na stránce www.maxivitalis.cz jsem se dočetla o Senzycolu. Ze začátku jsem tomu nevěřila a připadalo mi to strašně drahé, ale když jsem četla recenze, tak mě to přesvědčilo a přípravek jsem si koupila. Nyní mám od rýmy a všech zánětu svatý pokoj. A zabral docela rychle. :) Takže určitě doporučuju.
Lucka, (29. 10. 2014 10:22) Reagovat
Dobrý den, v únoru 2012 jsem prodělala zánět VND - opakované punkce + atb, akutní stav zlepšen, potíže ale přetrvávají, střídá se akutní stav s chronickým. Někdy dokonce cítím jak hlen v dutinách zapáchá. CT kromě polypu v čelní dutině neprokázalo žádné jiné změny. Nabývám pocit, že se jedná pouze o nedoléčený zánět. Při RTG jen hladinkou - tudíž mi lékař tvrdí, že není důvod k punkci. ATB vyřeší pouze akutní stav. Nyní občas vysmrkám rosolovité hrudky s krví a žlutozelený hlen. Bolí mě hlava a je mi celkově zle. Léka zatím s nasazení atb. vyčkává. CO mohu pro sebe více udělat? Myslíte že by mi punkce pomohla? Jsem ochotna je podstoupit dobrovolně. Nechápu kde se to pořád bere, na RTG tak silný zánět není, ale podle toho co ze mě vychází se to někde brát musí. Děkuji za rada. Lucka
Jarmila, (05. 11. 2014 13:19) Reagovat
[quote name="Kamila"]Strašně mě bolí hlava v posledních zhruba třech dnech, hlavně u kořenu nosu. Může to znamenat, že mám zánět dutin? Před měsícem jsem měla chřipku, kterou jsem napůl přechodila. Může to mít nějaký vliv?[/quote]Asi vám neporadím, ale obecně k chřipkám: Chřipky se nevyplácí přecházet. Dřív jsem to běžně dělala, ale pak se mi to vymstilo vleklými zdravotními komplikacemi. Nechci moralizovat, jen zkušenost za mě - nestojí to za to.
Zin, (28. 12. 2014 15:05) Reagovat
[quote name="Josef"][quote name="Kamila"]Strašně mě bolí hlava v posledních zhruba třech dnech, hlavně u kořenu nosu. Může to znamenat, že mám zánět dutin? Před měsícem jsem měla chřipku, kterou jsem napůl přechodila. Může to mít nějaký vliv?[/quote]Tak je možné, že máte zastydlou rýmu. Zkuste inhalaci teplou párou, třeba i s heřmánkem, třeba vám to poleví.[/quote]Teď je těhle potíží kolem mě strašně moc, bydlím v oblasti, kde je pořád smog a obecně se zde blbě dýchá. Raději bych ve vašem případě zvážila i návštěvu dr., přece jen i chřipka v dnešní době může mít své následky, pokud se přechodí. Já preventivně beru vždy v podzimno-zimní sezóně Senzycol, je dobrý k prevenci právě různých zánětů a klepu, zatím kromě mírné rýmy se hezky letos držím! Tak brzké uzdravení všem merodům:)
Nikola, (07. 01. 2015 08:13) Reagovat
[quote name="INKA"]Podle mě je málo lidí, které by neděsil zubař. Je to holt neoblíbenej doktor. Taky vždy mám hrůzu, když tam jdu, a to tam většinou chodím jen preventivní prohlídky a navíc mám výborného lékaře.[/quote]Jak se to vezme. Možná dokáže zubař nadměrně děsit, dokud nepřijdou vážnější zdravotní komplikace a nemusí člověk k nějakému specialistovi. Pak si myslím, že člověk zjistí, že jsou mnohem horší doktoři než zubaři.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Zánět-dutin.cz
Kontakty