Úvod Projevování zánětu

Projevování zánětu

Jak se zánět dutin projevuje?

TIP : Častým problémem mnoha žen je vaginální mykóza - to je výtok, bolesti, pálení. Podívejte se na články a diskuze o o vaginální mykóze.

Při zánětu vedlejších nosních dutin pacient cítí tupou bolest v oblasti hlavy a obličeje, zvláště čela a nadčelistních prostor. Někdy se objevuje tlak v uších. Bolest se zvětšuje při změně tlaku a polohy hlavy, hlavně při předklonu, v leže či smrkání. Ze smyslových vjemů je snížen čich, chuť a někdy i sluch. Dotek postižených míst je nepříjemný a bolestivý. Smrkání je obtížné, nosní hlen je husté konzistence a žlutozelené barvy, někdy s příměsí krve. Nemocný je celkově schvácen, jeho pracovní výkon se snižuje, mohou ho provázet zvýšené teploty až horečky. Dech má z důvodu infekce typický zápach, v ústech je nepříjemný pocit. Někdy se přidá i bolest v krku či kašel.


Diskuse (5 komentářů)

irena, (31. 03. 2012 18:16) Reagovat
uz asi 2 tydny mam zanet dutin a nemohla jsem se ani vysmrkat,zasla jsem do lekarny a koupila si na radu lekarnice biotusill a sineprot.Uzivam to 3krat denne a pomaha to.Zuby me boleli taky ,ale uz je to v poho.
Tomáš, (06. 10. 2012 09:31) Reagovat
Již od mala trpím silnými tupými bolestmi kdy mám "plný nos" a nelze uvolnit smrkáním, někdy se mi i dělá nevolno včetně zvracení takové stavy mívám tak 1-2 do roka, v průběhu roku mám sice plnější nos a nelze ho vždy uvolnit, ale je to relativně bezbolestné, přičemž čich i sluch mám zpravidla citlivější než ostatní lidé, ale zánětlivý zápach z úst mám pořád. Přemýšlím jestli by pomohla nějaká domácí léčba nebo mám raději zajít za lékařem?
Jaroslava, (22. 07. 2013 21:20) Reagovat
tak já mám problémy od září 2012,měla jsem hrozný kašel a můj lékař mě poslal k plícnímu vyš.tam nic nebylo ale dostala jsme první antibiotika,ta nezabrala a poté následovalo dalších sedm různých ATB, kašel přestal ale můj zdr. stav je zoufalý. Nemohu dýchat, nejde mi to smrkat,a neustále vykašlávám odporné hleny se strupy a za to jsem ráda, neboť se mi uleví.Obešla jsem několik lékařů a nic se nelepší. Byla jsem měsíc u moře a po příjezdu se mi stav ještě zhoršil. Přemýšlím o užívání marihuany, víte o něčem, co by mi mohlo pomoci? Děkuji...
Jakub, (02. 12. 2014 07:37) Reagovat
Hledám také odpověď na tupou bolest hlavy a zavedlo mě to až sem. Možná by to opravdu mohl být zánět dutin. Vypadá to, že mě návštěva lékaře nemine. Ty bolesti mám několik dnů a jsou fakt nesnesitelné a už do sebe nechci cpát prášky proti bolesti.
Trisha, (24. 08. 2015 17:49) Reagovat
V mnoho tématech, si myslím, že by jsem s Tebou souhlasil po přečtení. Doufám, že hned nepřestaneš psát, jak to dělá většina.Čekám na víceAlso visit my web-site zdravý životní styl dotazník (http://www.vitalnet.cz/: http://www.vitalnet.cz/)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zánět-dutin.cz
Kontakty