Úvod Příčiny vzniku sinusitidy

Příčiny vzniku sinusitidy

Zánět vedlejších dutin je vlastně zánět sliznice těchto dutin. Pravým důvodem tohoto onemocnění je uzavření průduchů vedoucích do nosní dutiny. Zamezení přístupu vzduchu vede k množení bakterií a vznikajícího hlenu, který nemůže volně odtékat. Příčin zúžení průduchů může být víc.

  • Virové onemocnění s rýmou (tzv. nachlazení). To je nejčastější příčina. Nedoléčení této banální nemoci, vede k ucpání nosu a ke vzniku bakteriálního onemocnění.
  • Alergie. Může jít o tzv.sennou rýmu, ale i alergii na lepek. V každém případě v reakci na alergen zduří sliznice nosu a tak se zúží průduchy.
  • Onemocnění horních cest dýchacích. Je tím míněno bakteriální onemocnění, které se šíří i do vedlejších nosních dutin a tak je uzavírá.
  • Infekce zubu v horní čelisti. Zvláště neléčený zánět se  rozšiřuje dál do těsné blízkosti ohniska infekce.
  • Úraz. Pokud dojde při úrazu ke zlomeninám či poškození chrupavek či drobných kůstek, průchod do některé z vedlejších nosních dutin může být zamezen. Může dojít i k otoku sliznic.
  • Vrozené vady. Příliš úzké dutiny, nebo nějaká abnormalita ve stavbě nosu může také znepřístupnit volné proudění vzduchu v dutinách a tím dát základ k množení bakterií.
  • Nadužívání některých léků, zvláště antihistaminik.

Diskuse (2 komentáře)

Pamala, (26. 07. 2015 12:07) Reagovat
Velice trefně napsané, není třeba nic přidat, ani ubrat.Also visit my web site; zdravý životní styl blogspot; http://healthraport.cz/a,29.htm: http://healthraport.cz/a,29.htm,
Britt, (29. 09. 2015 15:38) Reagovat
Velice trefně napsané, není třeba nic přidat, ani ubrat.my blog :: duše k - biochemické zdraví a nová medicína (http://kazdodenninoviny.com/: http://kazdodenninoviny.com/krasa/makelash-zk/)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zánět-dutin.cz
Kontakty