Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (127 komentářů)

(14. 01. 2011 09:53) Reagovat
Asi před 14 dny jsem měla rýmu a od té doby mě strašně bolí hlava. Jsou to bolesti, které vystřelují a úplně mě paralyzují. Může to být způsobené zánětem dutin usazenou rýmou? Slyšela jsem, že se to pak seká nebo či co. Nevíte o tom někdo něco víc?
Marie, (05. 09. 2012 13:38) Reagovat
Nějak se to vytahuje, buď funkcí nebo se to seká, ale k tomu se přistupuje až v krajním případě. Navštivte doktora a uvidíte, co vám řekne.
(23. 02. 2011 14:52) Reagovat
Dobrý den,právě prodělávám zánět dutin a bohužel jsem do toho dostala i zánět zubu, který mi zubař 1 x ošetřil s nepříjemnými poznámkami, že zrovna u něj nemám co dělat, prý se mám nejdřív zbavit zánětu dutin.Chtěla jsem se zeptat,jaký je v tomto případě postup léčby - můj lékař mi předepsal antibiotika, ale zároveň upozornil, že i tak je potřeba zub čistit, dokud zánět neustoupí, jenže pan zubař se mnou nechce i přes přetrvávající bolest zubu mít nic společného. Mám u zubaře trvat na ošetření nebo to antibiotika vyřeší? Předem děkuji za odpověď.
(28. 03. 2011 11:07) Reagovat
Dobrý den,měl bych dotaz ohledně vzniku encefalitidy při zánětu dutin.Je pravděpodobnost vzniku encefalitidy při zánětu dutin vysoká?Popř. za jak dlouho se mohou při pozdě léčeném zánětu dutin a vzniku encefalitidy objevit příznaky a jaké?Já sám nyní procházím léčbou zánětu vedlejších dutin.Příznaky zánětu jsem měl více jak 2 měsíce,ale nevěnoval jsem jim přílišnou pozornost,jelikož nebyly nijak extrémně nepříjemné,jejich příčinu jsem přisuzoval změnám počasí a obyčejnému nachlazení.Po návštěvě lékaře a objevení zánětu dutin mi byla nasazena léčba antibiotiky.Již téměř dva měsíce u sebe ale pozoruji poměrně nepříjemné potíže,které jsou čím dál častější-velká a nečekaná ospalost a to za nějakou dobu i po vydatném spánku,svědění očních spojivek a světloplachost, či občasná nemožnost porozumění čtenému textu a celková zmatenost a nemožnost se soustředit. Dělám například chyby, které bych dříve rozhodně neudělal.Mohou tyto příznaky mít spojitost se vznikem encefalitidy? Děkuji za odpověď.
(28. 03. 2011 14:50) Reagovat
Posledních několik měsíců, když se napiju studené vody (nemusí být úplně ledová), tak mě strašně zabolí dutiny v oblasti nosu. Je to dost velká bolest, kterou jsem nikdy dřív neměl. Nevíte, jestli to může být známka zánět nosních dutin? DěkujiMartin
(11. 05. 2011 09:11) Reagovat
Navštívila bych lékaře, s dutinami a jejich bolestí se nevyplácí si zahrávat...
LUCKA, (13. 04. 2012 11:28) Reagovat
A máte nějaké další problémy. protože to se mi stává taky, ale tedy odmalička, že když se napiju něčeho studeného nebo si kousnu do nanuka, tak mi dutinami projede hodně silná bolest.
OTA, (04. 06. 2012 06:47) Reagovat
Lucko, to může být způsobené pouze větší citlivostí zubů. Nevím, jestli existuje něco na jejich posilování, ale asi jo.
Vilda, (01. 11. 2012 11:58) Reagovat
Různé pasty jsou propagovány pro citlivější zuby, ale kdoví, jestli skutečně zabírají...
Martina, (10. 12. 2012 17:06) Reagovat
Já mám pravděpodobně také citlivější zuby. V poslední době ale hodně a projevuje se to, i když zrovna nic nejím a nepiju. Je to zhruba takový pocit, jakoby mě na ně foukal studený vítr. Nemáte někdo něco podobného? Popřípadě nevíte, jak se to dá řešit?
(04. 04. 2011 00:07) Reagovat
Dobrý den, trpím asi tak rok a něco neprůchodným nosem - nemám žádnou rýmu, nebo alespon nejde vysmrkat, pokud někde nahoře v nose je, špatně se mi dýchá nosem, na alergologii mi na nic alergii nenašly, a trápí mě ted uz tretí zánět dutin v poměrně krátké době po sobě (cca 3 týdny vždy). Navíc jsem už delší dobu, vlastně po dobu, co mám tyto obtíže, až chronicky unavená... bolí mě i jakoby oči... Četla jsem, že tyto problémy může způsobovat chlamydie (plicní, né ta co se spojuje se sexuál. onemocněním), ale že lékaři chlamydie podceňují. Prý mohou tyto bakterie přetrvávat v tělě i dlouhá léta, a pomalu napadat organismus... a podle nejnovějších výzkumů mohou být původcem některých nemocí, u nichž se v současné době neví, jak vznikají (rakovina, roztroušená skleroza, Alzheimerova choroba atd.). Co si o tom myslíte? Mohou mé potíže způsobovat tyto bakterie, které někomu potíže prý způsobují a jinému nikoliv? Kdo mě vyšetří - jaký lékař, praktický nebo nějaký specialista?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zánět-dutin.cz
Kontakty